kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Zakupy jak seks
2009/2/20 15:40:00

Seks, polowanie i słodycze. To do nich najczęściej porównywali zakupy uczestnicy walentynkowego konkursu internetowej porównywarki cen okazje.info.

„Niemal połowa uczestników konkursu porównała zakupy do seksu - czegoś co przynosi zadowolenie, dreszczyk emocji i satysfakcję. Wygrało zdecydowanie walentynkowe hasło: „Zakupy są jak miłość, trzeba mieć dużo cierpliwości" - mówi Milena Bakalarz, z Okazje.info.Na dalszych miejscach pośród najczęstszych porównań znalazły się: polowanie, podróże („Zakupy są jak podróże w nieznane, nie wiadomo dokąd się trafi i z czym się wróci...") oraz słodycze. Jak wynika z danych porównywarki, panowie najczęściej porównują zakupy do kobiet. I wcale nie stronią od chodzenia po sklepach. „Zakupy są jak dziewczyna, szybko można je pokochać" - napisał Pabllooo19. Złośliwie o damskich zakupach wypowiadały się same zainteresowane: „Zakupy są jak kobieta: nieobliczalne, zmienne i najczęściej drogie" (Marza23).

Popularne porównania miłosne miały bardzo różnorodny charakter - dla jednych zakupy są jak randka, dla innych jak związek Dody i Radka Majdana. Nie zabrakło też sceptycznych wypowiedzi dotyczących związku zakupów i portfela („Zakupy są jak kąpiel - zawsze wychodzisz spłukany" - monikar). W nadesłanych na konkurs odpowiedziach odbija się też polska popkultura - dla niektórych życie bez zakupów jest „jak Klan bez Rysia i serial bez Kożuchowskiej".

Więcej konkursowych odpowiedzi można przeczytać na blogu .


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kupowanie, porównywarki, zakupy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »