kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Planer zakupów
2007/5/1 0:10:00

Nowoczesne centra handlowe kuszą. Są w nich dziesiątki sklepów, a dodatkowo kawiarnie, puby i wszystko to, co potrzebne jest kobiecie podczas zakupów. Czasami jednak stają się dla nas labiryntem nie do przebycia. Wtedy pomóc może planer zakupów.

Nie oszukujmy się, centra handlowe tworzone są przede wszystkim z myślą o kobietach. Przeciętemu mężczyźnie, na widok tego typu budynku i na myśl o godzinach zakupów, robi się słabo. Chyba że mamy do dyspozycji tak zwanego mężczyznę metroseksualnego.

Większość kobiet uwielbia zakupy w centrach handlowych. Bo oprócz tego, że właściwie wszystkie sklepy, które chciałybyśmy odwiedzić mamy w jednym miejscu, to jeszcze zakupy możemy zrobić w komfortowy i nieco luksusowy sposób. Nie przeszkadza nam zła pogoda, bo w centrach zawsze jest „słonecznie”, nie przeszkadzają nam krępujące okrycia wierzchnie, bo najczęściej mamy do dyspozycji szatnie.

Możemy spacerować od sklepu do sklepu, a w przerwie usiąść w dowolnej kawiarni, napić się kawy, poczytać gazetę, odpocząć, skorzystać z toalety. Dzieci można wysłać na specjalny plac zabaw lub do kina. Jedyne, co może nam przeszkadzać, to chaotyczne rozmieszczenie pomieszczeń na dużej powierzchni.

Wprawdzie centra dysponują planami i punktami informacyjnymi, ale często zdarza się, że szukamy jakiegoś sklepu dłuższy czas albo już po zakupach uświadamiamy sobie, że jakiegoś miejsca w ogóle nie odwiedziłyśmy. Jeszcze gorzej jest, kiedy mamy mało czasu i konkretną listę zakupów, a brakuje nam „mapy” centrum.

W nowo otwartym centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie dostępny jest tak zwany planer zakupów. Możemy z niego skorzystać na stronie internetowej. Jak to działa? Najpierw wybieramy działy, w jakich chcemy zrobić zakupy, na przykład biżuteria. Wyświetlają nam się wszystkie dostępne w tych branżach sklepy. Zaznaczamy te, które planujemy odwiedzić. Potem pojawia się na ekranie mapa centrum, a na niej zaznaczone miejsca, które wybrałyśmy. W ten sposób mamy gotową trasę zakupów. Można ją oczywiście wydrukować i życie staje się prostsze.

Miejmy nadzieję, że inne centra handlowe podchwycą ten pomysł.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Złote Tarasy, centra handlowe, planowanie, zakupy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »