kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ostrożnie z zakupami na targowiskach
2008/8/18 16:28:20

Inspektorzy Inspekcji Handlowej skontrolowali 217 placówek (123 sklepy i 94 lokale gastronomiczne) zlokalizowane na targowiskach. Aż w 191 z nich stwierdzono różnego rodzaju nieprawidłowości.Najwięcej zarzutów dotyczyło niepodawania we właściwy sposób informacji o cenach sprzedawanych produktów i usług gastronomicznych. W wielu placówkach artykuły spożywcze były przechowywane były w nieodpowiednich temperaturach i warunkach sanitarnych, a w niektórych lokalach gastronomicznych było po prostu brudno. Część skontrolowanych placówek gastronomicznych nie posiadało przyłącza do sieci wodno – kanalizacyjnej, a ich właściciele prowadzili działalność bez zgody stacji sanitarno – epidemiologicznej.

Do innych często występujących nieprawidłowości należało odmierzanie produktów za pomocą narzędzi pomiarowych bez aktualnych cech legalizacji, a w co czwartej placówce nie używano żadnych przyrządów pomiarowych - towar odmierzano tu przy użyciu wag domowych lub naczyń kuchennych. W 33 placówkach sprzedawano towary przeterminowane, w niektórych przypadkach nawet o dwa lata.

W wyniku przeprowadzonej kontroli inspektorzy IH nałożyli 150 mandatów karnych, skierowano 19 wniosków do sądów rejonowych oraz 4 zawiadomienia do urzędów skarbowych.Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: PIH, targowisko, zakupy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»