kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Długi zaciągnięte na zakupy przysparzają kobietom problemów finansowych
2014/1/23 20:50:00

Aż co dziesiąta Polka nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań finansowych na czas – wynika z badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie P.R.E.S.C.O. GROUP. Okazuje się, że wiele problemów z pieniędzmi przysparzają paniom zakupy. 30 procent kobiet posiadających zadłużenie ma kłopoty ze spłatą pożyczek konsumenckich. Nieuregulowane zobowiązania mają też wpływ na samopoczucie i zdrowie Polek – prawie połowa z zadłużonych pań odczuwa negatywne konsekwencje z tego powodu.

- Nieuregulowane długi to problem wykraczający poza kwestie finansowe - jak pokazują badania blisko 16% zadłużonych kobiet ma kłopoty zdrowotne związane z zaległościami w spłacie zobowiązań. Niezapłacone rachunki są również przyczyną ciągłych trosk, ale co ciekawe ten dyskomfort dotyka częściej panów. Okazuje się bowiem, że wśród dłużników aż 70% więcej mężczyzn niż kobiet zamartwia się z powodu przeterminowanych zobowiązań finansowych. „Słaba płeć” w tym przypadku jest znacznie silniejsza od panów i lepiej sobie radzi emocjonalnie z trudną sytuacją. Niestety nie zawsze zadłużone panie są w lepszym położeniu niż mężczyźni, gdyż o połowę częściej to właśnie kobietom zarobki nie wystarczają na jednoczesne pokrycie podstawowych wydatków i regulowanie zaległości - komentuje Wojciech Andrzejewski, wiceprezes zarządu P.R.E.S.C.O. GROUP.
fot.. wykres - konsekwencje osób posiadających zadłużenie

Długi mnożą problemy

Jak wynika z badań przygotowanych przez PBS na zlecenie P.R.E.S.C.O., 17% kobiet borykających się z zaległymi długami spłaca z tego tytułu wysokie odsetki (czyli ponad 40% więcej niż mężczyzn). Kobiety nieregulujące swoich zaległości odczuwają również inne dokuczliwe utrudnienia formalno-prawne. 7,1% z nich nie ma możliwości zaciągania kolejnych kredytów w związku z wpisaniem do rejestru BIG, a 5,8% pań ma sprawę w sądzie.

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: długi, finanse, zadłużenie, zakupy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»