kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Długi zaciągnięte na zakupy przysparzają kobietom problemów finansowych
2014/1/23 20:50:00

Aż co dziesiąta Polka nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań finansowych na czas – wynika z badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie P.R.E.S.C.O. GROUP. Okazuje się, że wiele problemów z pieniędzmi przysparzają paniom zakupy. 30 procent kobiet posiadających zadłużenie ma kłopoty ze spłatą pożyczek konsumenckich. Nieuregulowane zobowiązania mają też wpływ na samopoczucie i zdrowie Polek – prawie połowa z zadłużonych pań odczuwa negatywne konsekwencje z tego powodu.


- Nieuregulowane długi to problem wykraczający poza kwestie finansowe - jak pokazują badania blisko 16% zadłużonych kobiet ma kłopoty zdrowotne związane z zaległościami w spłacie zobowiązań. Niezapłacone rachunki są również przyczyną ciągłych trosk, ale co ciekawe ten dyskomfort dotyka częściej panów. Okazuje się bowiem, że wśród dłużników aż 70% więcej mężczyzn niż kobiet zamartwia się z powodu przeterminowanych zobowiązań finansowych. „Słaba płeć” w tym przypadku jest znacznie silniejsza od panów i lepiej sobie radzi emocjonalnie z trudną sytuacją. Niestety nie zawsze zadłużone panie są w lepszym położeniu niż mężczyźni, gdyż o połowę częściej to właśnie kobietom zarobki nie wystarczają na jednoczesne pokrycie podstawowych wydatków i regulowanie zaległości - komentuje Wojciech Andrzejewski, wiceprezes zarządu P.R.E.S.C.O. GROUP.
fot.. wykres - konsekwencje osób posiadających zadłużenie

Długi mnożą problemy

Jak wynika z badań przygotowanych przez PBS na zlecenie P.R.E.S.C.O., 17% kobiet borykających się z zaległymi długami spłaca z tego tytułu wysokie odsetki (czyli ponad 40% więcej niż mężczyzn). Kobiety nieregulujące swoich zaległości odczuwają również inne dokuczliwe utrudnienia formalno-prawne. 7,1% z nich nie ma możliwości zaciągania kolejnych kredytów w związku z wpisaniem do rejestru BIG, a 5,8% pań ma sprawę w sądzie.

Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: długi, finanse, zadłużenie, zakupy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »